2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

01 Temmuz 2022 Cuma

Yüksekokulumuz 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Üniversitemiz tanıtım filminin ardından  Yüksekokulumuz 2021-2022 Akademik Yılı dönem birincisi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencisi Burak Koçak mezun öğrenciler adına konuşmasını yaptı ve ardından öğrencimiz başarısının göstergesi olan mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.

Törende, Yüksekokul müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Önder Dilek açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında 2021-2022 Akademik yılında Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarı dolu bir hayat dileyerek aileleri ve öğrencileri tebrik etti ve ardından tüm misafirlere mezuniyete hoşgeldiniz diyerek konuşmasını sonlandırdı. Ardından Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Bilgin ve Fındıklı Kaymakamı Eyup Gürdal konuşmalarını yaptı.

Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Bilgin konuşmalarında henüz on altı yıllık bir üniversite olmamıza rağmen araştırma ve geliştirme, ür-ge, nitelikli akademik kadro, kalite, akreditasyon, kurumsallaşma ve uluslararasılaşma gibi birçok alanda kendini ispatladığını ifade eden Rektör Vekilimiz Üniversitemizin her geçen yıl, özellikle bilimsel yayın, proje, patent, ar-ge, ür-ge, toplumsal katkı, kalite ve akreditasyon süreçlerinde, sürekli yükselen bir grafik ortaya koyduğunu belirterek “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 15 fakülte, 3 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 1 enstitüsü, 18 araştırma ve uygulama merkezi ve 149 diploma programı ile 592 öğretim üyesi, 1284 öğretim elemanı ve 834 idari personeli ile 549’u uluslararası olmak üzere, 17.500 öğrencisi ve 81 ilimizden öğrencisiyle, kısa zamanda büyük başarılar elde etmiş, yeni nesil bir devlet üniversitesi olarak,  ülkemizde ve dünyada, önemli üniversiteler arasında yerini almıştır.” dedi. Rektör Vekilimiz konuşmasının devamında Üniversitemizin yürütmüş olduğu politikalar ve ortaya koyduğu başarı ve performans ile ulusal ve uluslararası değerlendirme kuruluşları tarafından yapılan değerlendirmelerde,  dünyanın en iyi üniversiteleri listesine girdiğini ve bu yerini sabit hale getirdiğini belirterek, “ Yine TÜBA, TÜBİTAK, URAP ve webometriks gibi birçok kuruluşun, kendi alanları ile ilgili yayımladıkları raporlarda da, Üniversitemizin gelmiş olduğu nokta net bir şekilde görünmektedir.” dedi.

2021-2022 Akademik yılında Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarı dolu bir hayat dileyerek tavsiyelerde bulunan Rektör Vekilimiz, “ İsmini Üniversitemize bağışlayan ve her daim desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Sayın İsmail Kahraman'a, Vakıf Başkanı Sayın Nusret Bayraktar’a ve mütevelli heyeti üyelerimize, Üniversitemizin bu başarılarının elde edilmesinde özellikle son 9 yılda çok büyük katkıları olan önceki Rektörümüz ve yeni YÖK Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a ve diğer rektörlerimize, bütün akademik ve idari personelimize ve emeği geçen herkese, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ailesi adına, şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından Yüksekokulu birincilikle bitiren Burak Koçak'a, Fındıklı Kaymakamı Eyup Gürdal hediye takdim etti. Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Ali Bilgin Finans ve Bankacılık Bölüm Birincisi Zeliha Çinkılıç'a hediyelerini takdim etti. Hediye takdimlerinin ardından mezun öğrencilerin hazırladığı mezuniyet videosunun izlenmesinin ardından program sona erdi. Mezuniyet programının sonunda öğrenciler bahçede mezuniyetlerini keplerini havaya fırlatarak kutladı.

Törene, Fındıklı Kaymakamı Eyup Gürdal, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Cervatoğlu, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Bilgin, İlçe Emniyet Müdür Vekili Fevzullah Aktürk, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Alaattin Kızıltan, ilçe müdürleri, STK temsilcileri, akademik ve idari personel ile veliler ve öğrencilerimiz katıldı.