Bölümümüz Akreditasyon Belgesi Aldı

19 Temmuz 2023 Çarşamba

Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Türkçe) lisans programı, Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Lisans Programları Akreditasyon Derneği (STAR) tarafından akredite edildi.
 
4 yıllık akredite edilen Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz, Türkiye'de ilk akredite olan yüksekokullar arasında yerini aldı. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ise bölüm olarak Türkiye'de akredite edilen 3.  bölüm oldu. Finans ve Bankacılık Bölümü ile ilgili akreditasyon çalışmaları da devam ediyor.
 
Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Abdullah Naralan, Yüksekokul Müdür Yardımcımız ve Birim Kalite Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Abdulmuttalip Pilatin ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurdan Değirmenci akredite belgesini Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’a sundu.
 
Rektörümüz, akredite olan bölümlerimize bir yenisinin daha eklenmesinin üniversitemiz açısından sevindirici olduğunu söyledi.
 
Akreditasyon, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirli bir alanda önceden saptanmış akademik ve bölümlere özgü standartların bir yükseköğretim programı ve yükseköğretim kurumu tarafından karşılanıp karşılanmadığını objektif olarak ölçen değerlendirme ve kalite güvence sürecidir.