Öğrencilerimiz İçin Yeni Staj ve İstihdam İmkanı

30 Ocak 2024 Salı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemiz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mezunlar Derneğimiz ve Kuzuoğlu Grup A.Ş. arasında “Staj ve Staj Sonrası İşe Alım Protokolü” imzalandı.

Üniversitemizde gerçekleşen protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Kuzuoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kuzuoğlu ve RTEÜ Mezunlar Derneği Başkanı Doç. Dr. Abdulmuttalip Pilatin birlikte imzaladı.

Protokol sayesinde üniversitemizin Uluslararası Ticaret ve Lojistik (2), Finans ve Bankacılık bölümü (2) , Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Su Ürünleri Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği lisans bölümleri ile Su Altı Teknolojisi ve İklimlendirme ve Soğutma ön lisans programları öğrencileri öğrenim süresince staj ve mezuniyet sonrasında istihdam edilme imkânına kavuşacak.

Devlet üniversiteleri arasında ilklerden olan "Staj ve Staj Sonrası İşe Alım Protokolü" sayesinde öğrencilerimiz staj yapma imkanı elde etmenin yanı sıra mezuniyetten sonra Kuzuoğlu Grup A.Ş. şirketlerinde istihdam edilme imkânı elde edecekler. Ayrıca bu protokolun etkisiyle üniversitemizin tercih edilebilirlik oranlarına da pozitif katkı yapmasını bekleniyor.