Fiziki Durum

Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu; İlçemiz Aksu Mevkiinde 8629 m² alanda 1674 m² alan üzerinde dört  katlı eğitim-idari bina, 1389 m² alanlı kapalı spor salonu, 498 m² açık spor sahası, 5068 m² açık alanı (bahçesi) bulunan ve 2018 yılında Üniversitemize tahsis edilen 3159 m² araziden oluşan bir  okulda eğitim-öğretim vermektedir.
 
Yüksekokulumuzda eğitim öğretimin görsel araçlar kullanarak verilebilmesi için tamamı internet  erişimine sahip, projeksiyon cihazı ile donatılmış,  0-50 kişilik 9 adet , 51-75 kişilik 1 adet, 75 üzeri 4 adet olmak üzere 700 öğrenci kapasiteli toplam 14 adet derslik bulunmaktadır.
 
Yüksekokulumuz da 1 adet bilgisayar laboratuarı bulunmakta olup, gerek derslerin işlenmesi sırasında gerekse öğrencilerimizin internet ortamında araştırma yapabilmeleri için laboratuarlarımızda tamamı internet erişimine sahip toplam 64 adet bilgisayar bulunmaktadır.
   
Yüksekokulumuza ait ve Yüksekokulumuz eğitim yerleşkesi çerisinde yer alan kapalı spor salonu 1389 m2 alana sahip olup, sportif ve kültürel etkinlikler için öğrencilerimiz ve personelimizin hizmetine sunulmuştur.
 
 Yüksekokulumuz yerleşkesi içerisinde  öğrencilerimizin açık havada sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri 498 m2 alana sahip açık spor tesisi bulunmaktadır.
   
 Yüksekokulumuzda öğrencilerimiz ve akademik personelimizin konferans, seminer ve sunum gibi toplantılarını gerçekleştirebilecekleri 120 kişi kapasiteli konferans salonu bulunmaktadır.
   
Yüksekokulumuzda 24 saat kesintisiz internet hizmeti sunulmaktadır. Wireless internet hizmeti sayesinde öğrencilerimiz araştırmalarını yapmak üzere istedikleri zaman interneti kullanma imkanlarına sahiptirler.
 
Öğrencilerimizin  beslenme gereksinimleri Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın katkıları ile öğle yemekleri okulumuz bünyesinde bulunan 200 kişi kapasiteli yemekhanede karşılanmaktadır.
  
Öğrencilerimizin ders aralarında zamanlarını geçirebilecekleri, ara öğün ihtiyaçlarını giderip, sıcak-soğuk içecek temin edebilecekleri 200 kişi kapasiteli öğrenci kantini bulunmaktadır.
 
Öğrencilerimizin ders ve araştırmalarında kaynak gereksinimlerini karşılayabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirmek için okuyabilecekleri kitap temin edebilecekleri, okuma  ve araştırmalarını gerçekleştirebilecekleri kütüphane mevcuttur.
 
İlçemizde Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Yükseköğretimde okuyan biri kız ve biri erkek öğrencilerimize olmak üzere tahsis edilmiş iki adet yurt binası bulunmaktadır. Hemen hemen bütün öğrencilerimiz yurtlarda barınmakta olup, açıkta kalan öğrencimiz bulunmamaktadır.